Mysterium Dei!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mysterium Dei!

Melekler veya

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Blair Cornelia De Fueñte

2 posters
YazarMesaj
B. Cornelia De Fueñte
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
B. Cornelia De Fueñte

Blair Cornelia De Fueñte Empty
MesajKonu: Blair Cornelia De Fueñte   Blair Cornelia De Fueñte I_icon_minitimeCuma Ağus. 28, 2009 6:09 am

Çatlak Kazan ~~
Blair ve Carmen sabağın ilk ışıklarıyla uyandılar. Üzerlerinde hâlâ dünkü kıyafetleri vardı. Blair yatağın üzerindeki pencereden dışarıya doğru baktı. Gri suyun üzerine yağmur damlaları düştüğünü gördü. Ama hava hiçte yağmur yağacak gibi görünmüyordu. Doğruldu, pencereyi nazikçe açtı ve yukarıya baktı "Dün akşam yağmur yağmış olmalı sanırım, çatıda yağmur suları var."dedi. Bunu neden söyleme ihtiyacı duyduğunu o da bilmiyordu. Carmen da zaten Blair'e bir şey söyleyecekmiş gibi baktı ama hiçbir şey demedi. Hemen yataklarını topladılar ve üstlerini giyinip aşağıya indiler. Holün içinde pastırma ve kahve kokusu vardı. Hızlı adımlarla mutfağa doğru ilerlediler. Starlight’ı mutfakta kahvaltı hazırlarken buldular. Adam neşeli bir ses tonu ile "Birkaç dakika içinde hazır olur ve fırında ekmek var" dedi. Blair ekmeği fırından aldı ve Carmen'la beraber masaya oturdular. Starlight’a doğru "Amca sen yemeyecek misin?" diye tısladı. Amcası da şefkatle "Hayır canım, siz yiyin ben yemiştim. Tokum" dedi. Blair yemeğini hemen bitirip boş tabağına bakarken amcasına "Bu kadar güzel kahvaltı hazırladığını unutmuştum" dedi. Starlight iltifatı duyunca gülümsedi [color=olive]"Sanırm muggleların da dediği gibi paslandım, önceden parmakları yedirtecek kadar güzel bir aşçılığım vardı" dedi.”Biz nedense görmemiştik-" cümlesini bitiremeden Carmen dürttü Blair’i. Bugün Carmen'ın çok tuhaf davrandığını düşünüyordu. Çok sessizdi. Herkes birbirinin suratına bakıyordu. Starlight "Eee bugün ne yapacaksınız bakalım? Plânınız nedir?".Blair şaşırmış bir şekilde cevap verdi. "Diagon yoluna gidiceğiz Carmen'la birlikte. Mektupta yazan malzemeleri almamız gerekiyor."Starlight "Peki paranız var mı?"Blair "Evet, var. Bankadaki paramız...".Starlight " Ben size yine de vereyim harcamayın oradaki paranızı bundan sonra benden habersiz oradan galleon aldığınızı görmek istemiyorum.Galleona ihtiyacınız olduğunda bana gelin".Ve Starlight Carmen'la Blair'e yüzer galleon verdi.Çekinerek de olsa almak zorunda kaldılar.Alışık değillerdi başkalarından galleon almaya.
Diagon Yolu~~
Sabahın ilk ışıklarıydı... Bu saatlerde Diagon yolunda fazla cadı ve büyücü olmazdı.Blair ve Carmen uyanıklık etmişlerdi bu şekilde.Kimse yokken her şeylerini tamamlamak ve okula hazır olmak istiyorlardı.Küçüklüklerinden beri hep gitmek istedikleri bir okuldu Hogwarts.İki kardeş de bir kusur olmasını istemiyordu kesinlikle.İlk önce cüppelerini, ardından iksir malzemelerini ve kitaplarını aldılar.Ama bir eksik varmış gibi hissediyorlardı.Birden Sihirli Hayvanevi gördüler.İkisinin de ağzını bıçak açmıyordu.Carmen'ın bu hâli Blair'i de huzursuz ediyordu.Söylemeye çekindi hatta ama "Carmen neden girmiyoruz? Belki güzel bir şeyler buluruz ne dersin?"dedi. Carmen da "olur" manasında kafasını salladı.
Sihirli Hayvanevi~~
Blair küçüklüğünden beri hayvanlara düşkündü.Hatta küçükken Carmen'la beraber besledikleri bir kedileri vardı.İkisi de hayvanları çok seviyorlardı.İçerideki hayvanları dikkatlice incelediler.Blair'in en sevdiği hayvan kediydi.Bir kedi satın almak istiyordu.Kedilerin olduğu bölüme doğru yürümeye başladı holün sonunda dün kuzeniyle birlikte gelen kızı görmüştü.Ne yapacağını bilemedi kız gözleri dikmiş onlara bakıyordu.Gülmemek için kendini zor tutuyor gibi bir hâli vardı kızın.Blair kendinden emin bir şekilde kıza doğru "Merhaba adın Psyche'di yanlış hatırlamıyorsam?!"
Amélié M.J. Silverman
Hogwarts Müdiresi & Admin
Hogwarts Müdiresi & Admin
Amélié M.J. Silverman

Blair Cornelia De Fueñte Empty
MesajKonu: Geri: Blair Cornelia De Fueñte   Blair Cornelia De Fueñte I_icon_minitimeCuma Ağus. 28, 2009 6:33 am

Pastırma ve kahve !!! Very Happy Bana da. *.* Klasik ama güzel bir kurgu olmuş oldukça akıcı bir rp beğendim. (: Betimlemelerinde var. Belki biraz puan kırabilirim. Pastırma ve kahve kokusu karnımı iyice acıktırdı. *.* Biraz acele etmişsin sanırım arada yazım hatalarını yakaladım. Uzunluk fena değil. Ama neden daha uzun olmasın? (:

~Betimleme +
~Yazım ve imla kuralları +/-
*** sabağın / aceleden oldu herhalde sabahın olcak. (:
*** sanırm / sanırım
***Hayvanevi / Hayvan evi
~Akıcılık +
~Kelime Sayısı +/-
*** Daha uzun olabilirdi. Fazla puan kırmayacağım.
~Kurgu +

90 ! ^^

Blair Cornelia De Fueñte
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Blair Cornelia De Fueñte
» Blair Cornelia De Fueñte
» De Fueñte ~~
» Carmen De Fueñte
» Roxanne De Fueñte